Той посочи, че през годините е преминал през различни позиции – от общински съветник до народен представител, заместник-министър и министър, както и дългогодишен председател на парламентарните комисии по енергетика и бюджет. По думите му е настъпил моментът по-младото поколение да поеме повече отговорност и това е естествен процес за всяка политическа формация.

Добрев даде пример с първите кабинети на ГЕРБ, като посочи, че редица негови колеги от онзи период вече са се оттеглили и са дали път на следващи кадри.

„В политиката съм от 20 години. Смятам, че е време да дам път“, заяви той и подчерта, че решението е лично негово.

Въпреки оттеглянето си от парламента, Добрев заяви, че ще продължи да участва в партийния живот и да подкрепя ГЕРБ.