Реклама / Ads
5| 4903 |14.07.2014 НОВИНИ

Папазов: Причината за дерайлирането на влака е комплексна

.
Данаил Папазов
Пътният инцидент при гара "Калояновец" е твърде тежък и следствието не може да приключи в такива кратки периоди, каза по БТВ министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Данаил Папазов за дерайлиралия преди два дни влак при гара „Калояновец“.
 

 

Общо-взето на мен, като на човек, почти сигурно ми е ясно, че скоростта е една от основните причини, защото при навлизане при стрелката влакът се е движил с по-голяма скорост от 40 километра в час, колкото е разрешено там, тъй като вагоните, които са дерайлирали, е невъзможно да бъдат така разпръснати при такъв удар, при такава скорост, каза още той.


Причината сигурно е комплексна с наслагване на няколко събития, които предполагат такъв тежък инцидент. Аз мога, обаче, съвсем отговорно да ви кажа, че това е най-доброто трасе на Национална компания „Железопътна инфраструктура“, което отговаря на всички европейски параметри. Открито е само преди два месеца с акт 16, въведено в експлоатация, обясни Папазов.

Най-добрият подвижен състав на Български държавни железници, с който в момента ние разполагаме, се е движил по трасето. Разполага локомотивът с автоматична система за следена на скоростта. Така че предполага и на следствените органи да помогне доста при изясняване на ситуацията, каза министърът.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 100 |10.12.2025 САЩ удължиха срока за продажбата на активите на „Лукойл“ до 17 януари . 1| 494 |10.12.2025 Тирамисуто вече е нематериално културно наследство. Как Италия стигна до признанието? . 0| 544 |10.12.2025 Исландия също ще бойкотира „Евровизия 2026“ заради Израел . 5| 761 |10.12.2025 Тръмп разклаща доверието: Европа вече подготвя отбраната си без САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads