17|
4688
|15.07.2014
НОВИНИ
Л. Павлова: Чуждите инвестиции са намалели с 34%
Според статистиката за тази година чуждестранните инвестиции у нас са намалели с 34%. На фона на липсата на приходи в хазната и дупките в бюджета катастрофата е съвсем реална, ако не се спре безразборното харчене, прогнозира народният представител от ПП ГЕРБ Лиляна Павлова, съобщиха пресцентърът на партията. Тя се срещна с граждани в клуба на ПП ГЕРБ във варненския район „Владислав Варненчик”, където гостува по покана на районния ръководител на партията Николай Костадинов.
„Актуализация на бюджета се налага преди всичко заради проблемите в Здравната каса. В противен случай след 3 месеца държавата ще бъде блокирана и няма да има пари за нищо”, категорична бе Павлова. По повод ситуацията във фонд „Земеделие” тя разясни, че задължително трябва да бъдат разплатени минимум 800 млн. лв., които иначе страната ни ще изгуби. „Риск съществува и за вече платените 500 млн. лв., които Брюксел може да не ни признае”, припомни депутатът от ПП ГЕРБ. Във фокуса на разговорите бе и скандалът в банковия сектор. „След като 30 банки в България дават максимум 5% лихва за депозити, а една – двойно повече, явно вложенията, които надхвърлят гарантираните 100 000 евро, там носят риск. Защо да загробваме децата си заради някой, който сам е избрал да поеме този риск?!”, попита риторично Павлова по повод ситуацията с КТБ. Според нея има и други банкови инструменти, които могат да се приложат, за да се намери решение на проблема. Лиляна Павлова напомни, че създаването на паника е пагубно за сектора и рефлектира върху държавните финанси. На въпросите за бъдещето на проектите за енергийна ефективност тя обясни, че неусвоени остават поне 40 млн. лв. „Ако има воля за работа, процедурите по търговете могат да се довършат, за да се санират одобрените сгради.
Новата оперативна програма дава възможност за обновяване на жилищни сгради да се използва ресурс от 200 млн. лв., но за целта еврофондовете трябва да се отблокират”, уточни Павлова.
Моля, подкрепете ни.
Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads