Реклама / Ads
5| 2791 |19.11.2025 НОВИНИ

Пеевски: Край на екзотичните воаяжи. Да се закрие правителствения Авиоотряд!

.
Решението на министъра на транспорта Гроздан Караджов правителството да се откаже от скъпия правителствен “Фалкон”, заслужава адмирации. Излишни разходи за лукс и разточителство, несъответстващи на ефективността и демонстрация, която дразни хората и не приляга на европейските стандарти и практики, заяви Делян Пеевски.
 

"Трябва да се сложи край на възможността с парите на данъкоплатците – с правителствения самолет като премиер Кирил Петков да води на романтична вечеря на брега на Егейско море Лена Бориславова, или президентът Румен Радев и съпругата му Десислава да си устройват екзотични воаяжи до далечни дестинации. Този вид държавен туризъм, плащан скъпо и прескъпо от хората, е абсолютно неприемлив и на това трябва да се сложи край", добави той.


За един самолет и над сто души персонал от бюджета се плащат десетки милиони годишно, каза още Пеевски. "Тези милиони трябва незабавно да бъдат пренасочени за осигуряването на летателна техника и персонал за спасяване на живота, здравето и имуществото на хората - въздушни линейки и специализирана летателна техника за гасене на пожари."

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2590 |09.12.2025 Ликвидация на международните легиони в Украйна . 3| 3684 |09.12.2025 Мицкоски: В Северна Македония няма да бъдат строени центрове за мигранти . 4| 2559 |09.12.2025 Еднa гoдинa вeчe Pycия нe плaщa пeнcии нa гpaждaнитe cи y нac . 7| 2187 |09.12.2025 Зеленски е готов за избори в Украйна, отговори на Тръмп след среща с Мелони

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads