Реклама / Ads
3| 3217 |17.03.2025 НОВИНИ

Пиар експертът Диана Дамянова: Имаме лѝстова демокрация! Предан си на лидера - влизаш в листите

.
Пиар експертът Диана Дамянова Източник: БГНЕС
"В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите."
 

Това мнение изрази в ефира на БНР пиар експертът Диана Дамянова и поясни:

 

"Изборният процес у нас е опорочен още от деня, в който партиите пишат листите, защото ние имаме лѝстова демокрация. Ако си близък на Борисов - попадаш в листите и даже такива ги записваме като депутати, те дори не се и състезават. В този смисъл тази пропорционална система в голяма степен води до лишаване на изборния процес от неговата същност, а именно да изберем хората, които ни управляват. Ние избираме лидера на хората, които ни управляват, а нататък те са по списъци, в зависимост от предаността, която имат - едните към Бойко Борисов, другите към Кирил Петков и т.н."  





Не съм съгласна с тази "тотална ругатня по изборния процес", изтъкна тя и допълни, че доверието в изборите е съвсем сринато и ако хората досега са знаели, че могат да си продадат гласа, вече знаят, че могат и да им го анулират.

 

Според нея решението на Конституционния съд да анулира гласове е и демотивиращо, защото хората не желаят да участват в процес, който е предварително решен. 

 

"Не смятам, че в ПП-ДБ има замисляне за преговори и за подкрепа на управляващото мнозинство. Още от деня на изборите те обявиха, че влизат в тотална опозиция. Не виждам никаква възможност да се търси вариант на разговор с ПП-ДБ, не смятам и че Борисов е готов да ги води тези разговори, те се познават", уточни тя.  

 

"На мен също ми се привижда влиянието на Румен Радев в решението на КС", сподели Дамянова във връзка с твърдението на Борисов за това:

 

"Радев е разочарован. Той можеше да излезе на политическия терен и да ги омете. Той вярваше, че и на последните избори пак няма да се създаде правителство и ще има време да излезе. Обаче сега се създават условия за като че ли едно дълго управление, в което ще има различни преконфигурации на силите. Вероятно Радев отново ще се сближи с ПП-ДБ и ми изглежда, че те заедно ще водят битката срещу Борисов". 





По отношение на трагедията в РСМ, пиар експертът подчерта, че солидарност се изразява с помощ, а не с обявяване на национален траур.

 

"Бързата реакция с изпращането на самолета "Спартан" и на линейките, с една добра организация, за да помогнем на една страна, която бедства, беше чудесно. Това, което днес правим с националния траур, е прекалено", смята специалистът.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 14| 3588 |15.02.2025 Анализатори за ПП-ДБ: Това е психиатрия! Нямат понятие как да живеят в опозиция . 4| 3469 |14.02.2025 Диана Дамянова за депутатите: Да получаваш 10 000 лева заплата и срещу нея всеки ден извършваш само глупости . 4| 3685 |23.01.2025 Арман Бабикян: Борисов усеща тревожни процеси в собствените си гласоподаватели от ГЕРБ . 14| 3396 |16.11.2024 Политическите сили дават сигнали за разговори за бъдещ кабинет

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads