5| 3141 |13.01.2021 НОВИНИ

Пиронкова влезе в основната схема на Australian Open

.
Цветана Пиронкова намери място в основната схема на първия за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия. В последния кръг на квалификациите в Дубай поставената под номер 21 в пресявките пловдивчанка победи 14-ата Маргарита Гаспарян (Русия) с 6:3, 7:5. Въпреки че бе колеблива на моменти, най-добрата българска тенисистка успя да наложи волята си и да спечели след 1 час и 26 минути игра.

136-ата в света в момента Пиронкова пропиля ранен аванс от 3:0, но с втора серия от три поредни гейма тя взе първия сет. Във втората част 125-ата в класацията на WТА Гаспарян поведе с 3:0, но Цвети изравни за 3:3, а при 4:4 българката пропусна да реализира брейк от 40:15 в своя полза при сервис на рускинята. Пловдивчанката все пак проби за 6:5, а в следващия гейм затвори мача при четвъртата си възможност.

. 6| 3186 |12.01.2021 Лекари с препоръка Банев да се лекува, съдът отказа да го пусне, за да влезе в болница . 3| 3286 |10.01.2021 Пиронкова мачка на старта на Australian Open . 7| 3642 |03.01.2021 Сенатори пречат на Байдън да влезе в Белия дом . 1| 3427 |30.12.2020 Цветана Пиронкова стана ”Спортист на годината на България”