Реклама / Ads
1| 5982 |12.01.2019 НОВИНИ

Поискаха отвод на съдията по делото срещу свидетелите на КТБ

.
Всички адвокати, които защитават свидетелите по КТБ, обвинени в пране на пари, поискаха отвод на съдия Пламен Панайотов. В момента специализираният съд заседава по разглеждане на мерките за задържане, предаде репортер на Фрог нюз.
 

Трима, от общо петимата обвинени, поискаха да дадат обяснение. Съдията обаче отказа да направи това. В този момент защитниците поискаха отвод, мотивирайки се, че обяснението не е доказателство. Това е становище, което не ангажира никой в залата.

 

Адвокатите изтъкнаха, че НПК не изключва възможност за обяснение. Те изразиха мнение, че съдът e подложен на натиск и затова е отказал да се дадат обяснения.

 

Други адвокати пък изтъкнаха факти, че прокурорският акт не съдържа мотиви. Той е бланкетен и обвиняемите не знаят нито в какво са обвинени, нито как да се защитават. "Г-н съдия, вие създадохте проблем, от който се създава несъмнен извод за вашата предубеденост", посочиха адвокатите.

 

Обвинени по делото са: Красимир Зарев - безработен, Венцислав Тодоров -шофьор в "Дунарит" АД, Иван Стойков - изпълнителен директор на "Фина це" АД, Васил Шуманов - охранител в "Литекс секюрити", Никола Киров - финансов директор на "Дунарит" АД

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2254 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 3| 2246 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 1| 2474 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение . 3| 2221 |19.12.2025 Възможните дати за предсрочни избори – 22 март, 29 март или 5 април

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads