Реклама / Ads
9| 4767 |07.12.2024 НОВИНИ

Политологът доц. Огнян Минчев: Зад избора на Киселова се крие споразумение между Борисов и Радев

.
Източник: скрийншот
Избирането на Наталия Киселова за председател на НС е резултат от споразумение по оста Бойко Борисов - Румен Радев. С неафиширани договорености между центровете на власт може да бъде отпушена работата на парламента. Това каза политологът доц. Огнян Минчев в студиото на "Офанзива с Любо Огнянов".
 

"Не виждам шанс вторият и третият мандат да се реализират. В момента се играе игра на оневиняване", добави той.

 

"В България има няколко основни центъра на власт, които трябва да се разберат, за да се стигне до решение при фрагментираната политическа ситуация. Това са кръговете около президента, около Пеевски, около Борисов и хората от "Продължаваме промяната" (ПП), които стават все по-радикални. Без споразумение в рамките на този кръг, не би могло да се постигне каквото и да е било решение", допълни той. 







Според него доц. Силви Кирилов не е бил приемлив за председател на НС за голяма част от парламентарните сили.

 

"Причината е, че през последната година ИТН все по-категорично се изявява като пряк лобистки инструмент на интересите на президента Радев, смята политологът. 

 

По думите му БСП не би имала против да стане член на управляваща коалиция. "За ПП-ДБ е трудно да се прецени какво искат. Те твърдят, че желаят радикална промяна на политическата система. Проблемът е как може да бъде постигнато това. За лидерите на ПП е възможно сътрудничество с "Възраждане", само и само санитарният кордон да бъде реализиран. Ако обаче КС отхвърли поправката, свързана със служебния кабинет, Радев ще има пълна свобода при формирането му", уточни доц. Минчев. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3604 |22.12.2024 Шефката на парламента: Има усилия за правно-политически провокации . 5| 3296 |30.11.2024 Наталия Киселова: И в американския Сенат преди 2 години председателят беше избран след 30 усилия . 1| 2998 |22.11.2024 НА ЖИВО: Депутатите пак се скараха за председател на НС . 3| 3066 |09.08.2024 Огнян Минчев: Премиерът Грънчарова е избор, който отразява настоящото съотношение на силите между основни олигархични фактори

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads