Реклама / Ads
2| 3361 |17.08.2024 НОВИНИ

Заловиха подпалвача на големия пожар над Сливен

.
Източник: личен архив
Полицията в Сливен е открила подпалвача на големия пожар над Сливен, предаде bTV позовавайки се на свои източници.
 

Информацията е потвърдена от главен комисар Димитър Величков, директор на ОДМВР-Сливен. Той уточни, че мъжът е задържан снощи от патрулиращи полицаи в сливенският квартал „Надежда“.  

 

Той е задържан директно за 72 часа по разпореждане на районната прокуратура в града.

 

Мъжът беше обявен за общодържавно издирване и се укриваше от четвъртък насам, когато предизвика умишлено пожар над града, запалвайки медни кабели на сметището.







Огънят обхвана над 400 декара площ , 200 от тях – смесена гора.

 

От Районната прокуратура в Сливен казаха за bTV, че извършителят, който е криминално проявен, е с повдигнато обвинен за умишлен палеж и може да получи до осем години затвор.

 

Съучастникът му беше задържан за 24 часа, но вече е освободен.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2650 |23.08.2025 42-годишен арестуван за два палежа в Бургас – изгоряха четири коли . 1| 2875 |04.08.2025 От Пирин до Ловешко: трима в ареста заради умишлени палежи . 0| 2668 |04.08.2025 Закопчаха пироман за пожара край Български извор, изпепелил сгради и коли . 2| 2904 |28.07.2025 Съдят за тероризъм задържаните за палежи в Сливен и Велико Търново

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads