Чули са се две експлозии, съобщи пакистанската полиция. Нападението е извършено от двама атентатори-самоубийци.
Началникът на полицията в Пешавар Саид Ахмад каза, че единият нападател е взривил своите експлозиви на главния вход на щабквартирата, а вторият е бил застрелян от полицаи близо до паркинг.
По думите на полицейския началник, бързата реакция на силите за сигурност е предотвратила повече жертви при атаката. Ситуацията е била овладяна бързо.
Към момента нито една групировка не е поела отговорност за нападението.
Смята се, че пакистанските талибани са били отговорни за предишни подобни атаки.