Реклама / Ads
2| 3290 |02.12.2021 НОВИНИ

От понеделник отпада ограничението за планов прием и операции в болниците

.
Източник: БГНЕС
От понеделник отпада ограничението за планов прием и операции в болниците, обяви здравният министър Стойчо Кацаров.
 

"Ще бъде отменена забраната за плановия прием, тъй като броят на заетите легла намалява прогресивно всеки ден, включително и на заетите реанимационни легла. Това ни дава възможност и основание да я отменим, така че да не пречим на лечението на болни с други заболявания, защото хората боледуват не само от Covid" - заяви здравният министър Стойчо Кацаров, цитиран от БНР.

 

Здравните власти са отпуснали допълнителни средства на Националния център по заразни и паразитни болести, за да секвенира по-голям брой проби от пациенти в  Covid в страната и при установяване на случай на Омикрон да се реагира бързо.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3400 |02.11.2021 Спират плановите операции и прием в болниците в бургаско . 3| 3757 |18.10.2021 Стойчо Кацаров: Не се налага пълно затваряне и забрана на плановия прием . 1| 3363 |21.06.2021 Разрешават свижданията в болниците от 22 юни . 2| 4358 |26.10.2020 Спира плановият прием на пациенти в болниците

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads