Инцидентът е станал на 28 октомври, а сигналът е подаден от майката на пострадалото момиче. Според първоначалната информация, нападението е станало след спор, който е прераснал във физическа саморазправа.

Двете нападателки – сестри – вече са установени. От тях са снети обяснения в присъствието на родител, като и двете са направили самопризнания.

Материалите по случая са предадени на прокуратурата.

Случаят е пореден в поредицата от прояви на агресия между деца и тийнейджъри, които зачестяват в последните месеци.