0| 3155 |24.06.2022 НОВИНИ

Поредна загуба за женския ни национален отбор по футбол

.
Българският национален отбор по футбол за жени загуби с 0:2 домакинството си срещу Израел в група ”Н” на световните квалификации по футбол. Съставът на Силвия Радойска е на последното шесто място без точки, докато последният му съперник е с шест повече на пета позиция.

За България мача започнаха Роксана Шаханска, Яница Иванова, Нора Димитрова, Десислава Дюпюи, Кристияна Караиванова, Йоана Станкова, Николета Бойчева, Лора Петрова, Ивана Найденова, Симона Петкова и Димитра Иванова, а като резерви се появиха Вероника Гоцева, Милена Караколева, Габриела Найденова и Полина Русина.

Израел вкара головете си още през първото полувреме. В 29-ата минута точна бе Ноа Селимходжич, а Еден Авитал оформи крайния резултат само три по-късно.

Мачът се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Лидер в групата е Германия с 21 точки, следвана от Сърбия с 18. Португалия е с 16, а Турция заема четвъртото място с 10. Първенецът се класира директно за световните финали в Австралия и Нова Зеландия, а неговият подгласник играе бараж.