Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 4283 | НОВИНИ

Порожанов: В 5 села има огнища на чума

Румен Порожанов
Румен Порожанов
"Огнища на чума има в пет населени места – Воден, Кости, Шарково, Странджа и Крайново. Останали животни има само в Шарково в стадото на баба Дора”, каза земеделският министър Румен Порожанов пред журналисти в Народното събрание.
 

Той уточни, че конкретно в нейното стадо няма болни животни, но в селото има положителни проби, които са 22.

 

Във Ферма в Болярово има 200 и няколко овце. Стопаните не допускат ветеринарите да вземат втора проба. Няма допир на пасищно и водно ниво.

 

Днес се изплащат обезщетенията в Крайново и Странджа, а в понеделник започва изплащането в Шарково.

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Румен Порожанов: Няма да подам оставка 11| 5278 | Румен Порожанов: Няма да подам оставка 5 огнища на чума са потвърдени, козита на баба Дора продължават да са опасни 2| 5990 | 5 огнища на чума са потвърдени, козита на баба Дора продължават да са опасни Порожанов: Чума има, потвърдена е с лабораторни проби 1| 3940 | Порожанов: Чума има, потвърдена е с лабораторни проби Порожанов: Засегнатите животновъди разбраха за опасността 4| 4410 | Порожанов: Засегнатите животновъди разбраха за опасността

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads