Реклама / Ads
1| 3199 |14.01.2025 НОВИНИ

Правосъдният министър: Надявам се да не съм на мястото на Сарафов

.
Мария Павлова Източник: БГНЕС
Не искам и се надявам да не съм на мястото на Борислав Сарафов, каза служебният министър на правосъдието Мария Павлова пред медиите в парламента, попитана какво би направила, ако бе на мястото на сегашния и.ф. главен прокурор, който се кандидатира за поста главен прокурор.
 

Според Павлова трябва да се изчака, за да се види утре какво ще бъде гласувано окончателно в пленарна зала по промените в Закона за съдебната власт и кога новите текстове ще влязат в сила.

 

Има много хипотези, ако бъдат приети част от предвидените в закона промени, процедурата може да тръгне по съвсем различен начин. Това е от правомощията на Висшия съдебен съвет, каза Павлова. Но ако някои от тези текстове минат, то ВСС трябва да спре избора, каза още Павлова.

 

Тя каза, че не е получавала предложение да бъде министър на правосъдието в обсъждания в момента проект за кабинет.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3505 |16.01.2025 Пленумът на ВСС отложи избора на главен прокурор . 4| 3196 |15.01.2025 Адвокат Емил Георгиев: Сарафов е похарчен . 5| 3961 |08.01.2025 На 11-ият час от заседанието: Депутатите блокираха на първо четене избора на Сарафов за главен прокурор . 2| 3313 |08.01.2025 Антон Станков: Все по-ясно става, че залогът за съставяне на кабинет е кой ще бъде главен прокурор

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads