Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
8| 3785 | НОВИНИ

Предложение: Максималнaта скорост по магистралите да бъде намалена

Предложение: Максималнaта скорост по магистралите да бъде намалена
Максималната скорост по магистралите да стане 130 километра в час, а по скоростните пътища – 110 километра в час. Това са само част от предложенията за поправки в Закона за движение по пътищата. Предложенията вече са придвижени от Министерски съвет към Народното събрание. Те тепърва трябва да минат през седем парламентарни комисии преди да влязат в пленарна зала.
 

Предвижда се скоростите в градски и извънградски условия да останат същите – съответно 50 и 90 километра в час. Ще бъдат променени само тези за скоростните пътища.


„Законодателят, след като е решил, ще го направи. Вярвам, че България е една от малкото държави в Европа, които имат ограничение от 140 километра в час. Но ефектът от новите промени според нас няма да е този, които се очаква – той ще бъде или минимален или нулев“, посочи пред бТВ инженер Ангел Попов от Европейския център за транспортни политики.

 

Според експертът е по-важно АПИ да изгради т.нар. „щадяща инфраструктура“, която включва мантинелите, добрата пътна маркировка, липсата на дупки по пътя, както и премахването на някои вредните пътни знаци.

 

„Вместо усилията да се насочени към подобряването на пътищата, ние сега ще намаляваме скоростта на 130 километра в час“, възмутен е Ангел Попов. Той постави и един друг въпрос – за бавно движещите се моторни превозни средства по скоростните пътища (със скорост 80 километра в час). Според него те са точно толкова опасни за движението, колкото и превишаващите скоростта.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
"Ройтерс": Microsoft е засякла руски компании, които се опитват да повлияят на изборите в САЩ 2| 4248 | "Ройтерс": Microsoft е засякла руски компании, които се опитват да повлияят на изборите в САЩ Росен Костурков с предположение: Живко Коцев е бил притиснат от Сарафов да подаде оставка 2| 3791 | Росен Костурков с предположение: Живко Коцев е бил притиснат от Сарафов да подаде оставка Политолог: Вероятно ще има нов тип коалиция след изборите 8| 3891 | Политолог: Вероятно ще има нов тип коалиция след изборите Найден Тодоров за това дали ще се задържи на поста: Казва ли ти някой, смееш ли да питаш 1| 3590 | Найден Тодоров за това дали ще се задържи на поста: Казва ли ти някой, смееш ли да питаш

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads