Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5655 | НОВИНИ

Председателят на ОИК-София: Съдът да реши за касиране на изборите

Полина Витанова
Полина Витанова
Смятам, че нашата комисия спазва и работи съгласно изборния кодекс. Свърши работата си така както трябва, дори по отношение на организацията надминахме нашите очаквания. Относно претенциите за евентуално касиране на изборите, компетентен да се произнесе дали има такъв повод е единствено Софийския административен съд.
 

Така председателят на ОИК-София Полина Витанова коментира претенциите на Никола Вапцаров от Инициативния комитет на Мая Манолова за касиране на изборите.

 

Г-н Вапцаров така и не се легитимира нито с пълномощно, нито с удостоверение на застъпник или наблюдател, така че не можах да разбера в какво качество иска да присъства при броенето. В списъка негового име не фигурираше като упълномощен представител на инициативния комитет на Мая Манолова", каза тя.

 

По-късно въпроса за касирането коментираха и от ЦИК: Що се отнася до евентуално искане от някои кандидати за касиране на изборите, ЦИК няма такива компетенции. Съответните кандидати могат да се обърнат към съда и след съдебно решение, може да се проведе нов избор, каза Таня Цанева.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Съдът разпитва свидетели по убийството на Георги от Борисовата градина 1| 4764 | Съдът разпитва свидетели по убийството на Георги от Борисовата градина Съдът в Кюстендил глоби жители на Северна Македония за неверни данни 0| 4474 | Съдът в Кюстендил глоби жители на Северна Македония за неверни данни Съдът решава за арестуван застъпник в село Драганов 0| 4211 | Съдът решава за арестуван застъпник в село Драганов Съдът обяви фалита на мини ”Бобов дол” 2| 4995 | Съдът обяви фалита на мини ”Бобов дол”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads