Премиерът, депутати и министри се срещат с Гинка Върбакова
Премиерът Борисов е поканил на среща в Министерския съвет собственичката на ”Инерком” Гинка Върбакова. Депутати и министри съъщо поканиха собственика на компанията, която е кандидат да закупи ЧЕЗ, на съвместно заседание на Комисията за енергетика и Комисията за контрол над службите за сигурност.
По-рано той заяви, че не са поканени представители на банките, които са свързани със сделката, тъй като по думите му по този начин в известен смисъл се нарушава и класифицираният документ от Министерския съвет, защото така биха се разкрили имената на банковите институции.