Реклама / Ads
2| 3469 |08.11.2024 НОВИНИ

Премиерът Димитър Главчев: Юмруците нямат място нито в политиката, нито в изкуството

.
Димитър Главчев
Очаквам доклад от МВР как е действало в тази ситуация, заяви министър-председателят по повод случилото се пред Народния театър вчера, заяви служебният премиер Димитър Главчев.
 

"С юмруците не могат да бъдат аргумент нито в политиката, още по-малко в изкуството, позволени са в само бокса".

 

Премиерът е възложил на МВР да изготви доклад как е действало в тази ситуация. „Ще искам да се даде подробно описание на събитието и кой как се е справил със задълженията си и с правомощията си, особено ръководният състав“, отбеляза Главчев.

 

Премиерът заяви, че не може да се пречи на зрителите да присъстват на постановка, за която са си закупили билети.

„И не се отнася само за това - не може да се посяга на права на български граждани“, категоричен беше Главчев.

 

На журналистически въпрос относно нестабилната политическа обстановка у нас, премиерът се съгласи, че тя се отразява много на обществото ни.

 

„Призовах политиците към смирение и деескалация на напрежението – да седнат да намерят добрия тон, за да сформират редовно правителство“, припомни министър-председателят.

 

Премиерът Димитър Главчев акцентира също върху обсъжданията в рамките на неформалната среща на Европейския съвет в Будапеща.

 

Министър-председателят отбеляза, че САЩ са най-важният стратегически партньор на ЕС и е важно да бъдат предприети проактивни действия, за да продължи надграждането на тези отношения. Главчев специално открои темите за Украйна и Близкия изток.

 

„Най-естественият стремеж е да има мир, който обаче да бъде справедлив – на база на Устава на ООН и международното право“, заяви министър-председателят Главчев.

 

Като значими сфери за сътрудничество между ЕС и САЩ премиерът посочи икономика, високи технологии, сигурността и отбраната, борбата срещу дезинформацията.

 

На въпрос за присъединяването на България към Шенген и по суша министър-председателят Главчев изтъкна, че има много добри знаци по темата, но не трябва да се прибързва с коментарите по темата.

 

"Заедно сме с Румъния, каквото е публикувано за Румъния - на какъв етап е процесът, същото се отнася и за нас, заяви Главчев.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1491 |16.12.2025 След Брекзит: Великобритания отново се присъединява към „Еразъм“ . 0| 1706 |16.12.2025 Държавите на първа линия искат средства от ЕС заради заплахата от Русия, България е сред тях . 1| 1954 |16.12.2025 Какво се знае за Ник Райнер – сина, арестуван за смъртта на режисьора Роб Райнер? . 2| 1938 |16.12.2025 ЕС налага такса от 3 евро за евтините пратки от Temu и Shein

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads