Фериботът, който беше пренасочен за закъсалите хора, пристигна малко преди 6 ч. на пристанището в Александруполис. Имало е напрежение на острова тази нощ.
Туристите, които не са могли да са качат за първия курс, са блокирали кораба на пристанището в Самотраки. В крайна сметка властите се справили с проблема.