Реклама / Ads
1| 4785 |26.08.2018 НОВИНИ

Президентът недоволен от това, което се прави в „първия час“ след катастрофите

.
Румен Радев
Президентът Румен Радев посети част от ранените в тежката автобусна катастрофа край Своге, настанени в столичната УМБАЛСМ „Пирогов“. По думите му само една жена е била контактна и той е успял да поговори с нея. „С добро самочувствие е, чакат я деца и внуци. Поне при нея нещата ще бъдат добре“, допълни президентът.
 

Румен Радев благодари на екипите на Спешна помощ, пожарната и полицията, които са реагирали след тежкия пътен инцидент. Радев оцени проблема с пътните катастрофи по страната като „надведомствен“ и изрази надежда, че ще се вземат мерки за разрешаването му. Той подчерта, че трябва да се инвестира в екипите като тези в „Пирогов“, където „по-най-бързия начин може да се получи адекватна помощ на високо, професионално ниво“. Искам да благодаря на всички екипи, най-вече на лекарите, които реагираха по възможно най-бързия начин в тази тежка ситуация. Това, което правят екипите на проф. Габровски, е наистина невероятно, каза държавният глава. Той подчерта, че не се прави необходимото в т. нар. „първи час“ след инцидента.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 469 |14.12.2025 Русия и Крим под масивна атака: Горят нефтени депа и електроцентрали . 0| 326 |14.12.2025 Влиза в сила новото разписание за движение на влаковете на БДЖ . 0| 471 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 1| 532 |14.12.2025 Гръцки танкери превозват руски петрол: Санкциите на ЕС не са спрели потока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads