Реклама / Ads
2| 3477 |23.05.2024 НОВИНИ

Президентът Румен Радев ще бъде приет от папа Франциск

.
Ватикана
Президентът Румен Радев и българската делегация ще бъдат приети на аудиенция от Негово Светейшество папа Франциск, предаде БТА.
 

Държавният глава е на двудневно посещение във Ватикана и Италия, което започна вчера. Президентът ръководи българската делегация, която по традиция е приемана на аудиенция от главата на Римокатолическата църква по повод Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност – 24 май.


Във Ватикана е предвидена и среща на българския президент с държавния секретар на Ватикана кардинал Пиетро Паролин.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 245 |15.12.2025 Данъците след приемането на еврото – най-важното . 1| 283 |15.12.2025 Политически шах с бюджета: Удължителният закон на трупчета . 0| 299 |15.12.2025 Украйна ще започне производство на щурмови дронове в Германия . 0| 259 |15.12.2025 Надежда за мир: Киев обяви „реален напредък“ в преговорите със САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads