При представянето на новото правителство украинският президент Володимир Зеленски съобщи за бъдещи споразумения със Съединените щати, но не даде повече подробности.
С указ той назначи Олга Стефанишина за специален представител за сътрудничество със САЩ, преди кандидатурата ѝ за посланик във Вашингтон да бъде одобрена.