Реклама / Ads
1| 3339 |18.12.2024 НОВИНИ

Продължава издирването на 13-годишното дете със Синдром на Даун в Старозагорско

.
Близо 300 души издирват 13-годишното дете със Синдром на Даун, което изчезна в Старозагорско. Сред тях има планински спасители. Включени са и следови кучета. Очаква се търсенето да продължи и с дронове с термокамери.
 

Майката на Николай - Денка, призова ако някой е забелязал детето, да се свърже с полицията.







„Цяла нощ чаках информация, не съм спала. Не се е губил никога, без мен никъде не е ходил. Изчезна от двора за секунди, не знам вече какво да мисля. Ники е много контактен, веднага ще реагира, ако види хора“, посочи тя в ефира на NOVA.


Издирването беше подновено днес рано сутринта. Целият район на издирване беше разпределен на сектори.


„Към момента, за съжаление, нямаме данни, които да са удовлетворяващи. Колегите продължават издирвателните дейности, но няма резултат”, каза вътрешният министър Атанас Илков.

 

Кметът на Община Гурково обяви, че решението на Кризисния щаб е операцията да започне отначало. „Направено е разпределение, ще работят няколко екипа. Към полицаите ще се присъединят и сътрудници, които се притекоха на помощ“, посочи Кънчо Папазов и уточни, че периметърът е разширен с още 3 километра. 

 

По думите му, след разговор с психолози, издирващите детето са добили представа към какъв тип обекти може да се е насочило то. Предположенията са, че е тръгнало в неизвестна посока, заедно с кучето си. 

 

„Ще бъдат обходени всички изоставени къщи, кладенци“, посочи кметът на село Конаре Станчо Стефанов. 







Детето е контактно и може да осъществи връзка с търсещите го хора. Служителите на горското стопанство проверяват дали момчето не се е загубило в планината. 

 

„Ще покрием и земята, и небето, за да продължат нашите оперативно издирвателни мероприятия“, допълни Папазов. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3378 |17.01.2025 Месец след изчезването на Ники от село Конаре: Продължават да издирват детето . 0| 3313 |02.01.2025 17 дни без Николай от Конаре, майка му: Моля ви, върнете ми го! . 3| 3523 |27.12.2024 Няма вест за Ники от Конаре, единадесети ден ще го търсят . 4| 3490 |24.12.2024 Илков от Конаре: Няма данни и основание да се твърди, че детето е отвлечено /видео/

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads