3|
4432
|08.02.2020
НОВИНИ
Прокуратурата иска арест за 7 служители на ГКПП ”Калотина”

Специализираната прокуратура поиска постоянна мярка ”задържане под стража” за седем от обвинените за корупция митничари и гранични полицаи от ГКПП ”Калотина”. Очаква се Специализираният наказателен съд да насрочи съдебно заседание, на което да се произнесе по искането на прокуратурата.
Специализираната полицейска операция на „Калотина“ е след множество сигнали от шофьори, на които им е търсен подкуп, за да преминат през пункта, стана ясно в хода на разследването.
Така наречената такса „почерпка“ е събирана от всички водачи, а срещу това служителите на реда им осигурявали безпроблемно преминаване през границата. Образуването досъдебно производство е от месец май, а по данни на прокуратурата организираната престъпна група е действала от началото на 2019 година.
Моля, подкрепете ни.






Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads