Реклама / Ads
3| 4993 |11.12.2015 НОВИНИ

Прокуратурата официално потвърди новина на Фрог за готвени взривове

.
Серия бомбени атентати са готвени в Ямбол. Тази новина беше съобщена първо във Фрог преди ден, а прокуратурата я потвърди официално днес.
 

От държавното обвинение уточниха на нарочна пресконференция, че почти 3 килограма взрив са намерени в 21-годишен мъж от Ямбол. По информация на Фрог, при операцията са били задържани петима души.  

 

В арестувания  мъж са  намелени 2 взривни устройства, всяко от които е съдържало около 1,5 кг взрив, по данни на  окръжният прокурор на Ямбол Дойчин Дойчев.

По случая е образувано досъдебно производство и  мъжът е задържан за 72 часа. За престъплението е предвидено наказание в размер на от 2 до 8 години затвор. Окръжният прокурор потвърди, че е задържано и лице, което е подбудило към изработката на взривовете.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3172 |01.04.2023 17-годишен ученик е арестуван за част от имейлите с бомбените заплахи в училищата . 4| 3883 |04.09.2020 Задържан е мъж за носене на бомбички на протеста . 18| 5605 |27.07.2011 Двама братя били бомбаджиите пред партийните офиси . 1| 5187 |09.08.2008 Арестуваха двама за бомбени заплахи

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads