До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, в който през последните седмици се отстраняваше авария.
Централата не работи повече от седмица. Нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария.
Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата.
Втори блок на ТЕЦ „Бобов дол“ беше спрян на 22 май, за да бъде изпълнена наложената от РИОСВ принудителна административна мярка. Блокът следваше да бъде пуснат, след като в централата бъдат поправени редица пропуски и нарушения по спазването на екоизискванията и на Комплексното разрешително. Спирането беше без поставен срок.