Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

13| 9518 |06.02.2020 НОВИНИ

Радев: Убедих Путин да смъкне цената на газа, кабинетът не започва преговори

.
Румен Радев
Руският президент Владимир Путин омекнал за цената на газа пред Радев и наредил да се преговаря, но родното правителство протака. Това стана ясно от изявлението на държавния глава Румен Радев днес.
 

“Юни месец бях поканен в Петербургския икономически форум и имах среща с президента Путин и всички министри. Преговарях с него и го убеждавах един час, че цената на газ не е справедлива за България и чувствително трябва да се намали и той се съгласи с думите, че ценообразуващият механизъм трябва да бъде променен. Той нареди да шефа на "Газпром" да преговаря с България", обясни Радев.

 

По думите му след срещата с Путин, родният държавен глава неколкократно е призовал правителството да “използва този политически пробив и да го превърне в успех”, но и към днешна дата нищо не е започнало да се случва.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 5017 |31.03.2022 Путин подписа указ: От петък руският газ трябва да се плаща в рубли . 17| 4458 |18.02.2020 Радев посещава Путин на Деня на победата . 7| 4575 |05.06.2019 Радев: Сътрудничеството с Русия трябва да се развива, независимо от санкции и контрасанкции . 18| 9744 |23.05.2018 Руските медии коментират визитата на Румен Радев

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads