Реклама / Ads
0| 5256 |25.04.2016 НОВИНИ

Ръководството на Центъра за градска мобилност подаде оставка

.
Йорданка Фандъкова
Ръководството на столичния Центъра за градска мобилност (ЦГМ) депозира оставката си пред кмета Йорданка Фандъкова.
 

Това става, след като самата Фандъкова настоя за оставки в края на миналата седмица.

В началото на месеца градоначалникът възложи проверка на обществените поръчки на Центъра, като каза, че „има още какво да се желае по отношение на прозрачността в работата му“. Проверката е на поръчките от 2015 г. досега, „за да сме сигурни, че няма опити за злоупотреби”.

 

В петък зам.-кметът по транспорта в Столична община – Любомир Христов, депозира оставката си пред кмета и Фандъкова я прие. Причината беше журналистическо разследване, което разкри, че съпругът на депутатка от ГЕРБ Ирена Коцева е спечелил поръчка за 60 спирки в София. Колата на Христов беше заснета пред къщата на Коцева в Самоков. Поръчката е в областта на транспорта, където отговорен е именно зам.-кметът по транспорта. Възложител е Центърът за градска мобилност, а цената за спирките е 236 730 лв. общински пари.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 41 |17.12.2025 Международна схема за измами с коли: Жертвите губят до 100 000 евро . 0| 110 |17.12.2025 Излязоха първи кадри на Хю Джакман като Робин Худ . 0| 61 |17.12.2025 Дунав мост при Русе отваря предсрочно, но от 8 януари ремонтът започва отново . 1| 231 |17.12.2025 2,5 млрд. паунда от парите на Абрамович отиват във фонд за Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads