Реклама / Ads
0| 4295 |21.05.2019 НОВИНИ

Разпитват Мирослав Найденов по делото "Прокопиев, Трайков и Дянков"

.
Мирослав Найденов
Продължава разпита на свидетели по делото срещу бившите министри Симеон Дянков и Трайчо Трайков и издателят Иво Прокопиев. Бившият земеделски министър Мирослав Найденов е сред свидетелите.
 

Тримата са обвинени в това, че през 2011 г. са участвали в продажбата на 33% от акциите на електроразпределителното дружество EVN на занижени цени.

 

На 3 октомври Специализираната прокуратура внесе отново в Специализирания наказателен съд обвинителен акт по делото за продажба на занижени цени на държавния дял на енергоразпределителното дружество EVN. Според държавното обвинение бившият вицепремиер Симеон Дянков и бизнесменът Иво Прокопиев са извършили длъжностно престъпление, от което са настъпили значителни вредни последици, които възлизат близо на 28 милиона лева щети на държавния бюджет.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 4256 |10.02.2021 Приключи ”делото срещу Прокопиев, Дянков и Трайков”, съдът има тежката дума . 1| 3789 |05.03.2019 Очаква се спецсъдът да заседава по делото срещу Дянков, Прокопиев и Трайков . 1| 4036 |03.10.2018 Делото за продажбата на държавния дял в EVN тръгва отново . 1| 4139 |15.01.2018 Спецсъдът отложи делото срещу Дянков и Трайков за ЕВН

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads