Конгресът на реформаторите, на който трябваше да бъде избран лидер, бе насрочен за средата на септември. Заради противоречията между партиите обаче, в крайна сметка вместо конгрес те направиха откриване на предизборната си кампания.
Основен претендент за лидерския пост тогава бе именно Кънев. СДС също бе издигнал лидера си Божидар Лукарски. От ДБГ бяха заявили готовност да имат своя номинация. В крайна сметка изборът на лидер бе отложен за 10 ноември, сакрална дата за десницата. По всичко изглежда обаче, че и към този момент блокът няма да има свой председател.