Реклама / Ads
14| 5614 |13.07.2013 НОВИНИ

Рекламите все още са с по-силен звук, ще глобяват от септември

.
Телевизионните реклами все още са с по-силен звук от този на другите предавания. Това казаха от Съвета за електронни медии. Срокът, в който телевизионните оператори трябваше да се саморегулират и рекламите да станат по-тихи, изтече на 1 юли.
 
След като през февруари бе приет Единен стандарт за регулация на нивата на звука, оказва се, че не всички телевизии са се съобразили със срока и в момента все още се чуват реклами със стряскащо силен звук.

Според председателя на СЕМ една от причините за това е, че рекламодателите са сключили договорите си с телевизионните оператори, преди да се въведе изискването, съобщава БНТ.

"Есента СЕМ ще направи мониторинг и ще установи дали изцяло е изчистен проблемът. И ако има разминаване, ще пристъпим към санкции", посочи председателят на СЕМ Георги Лозанов.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2 |13.12.2025 Коледната магия отново по релсите с празничния парен влак . 1| 454 |13.12.2025 Касите на БНБ работят извънредно заради стартовите пакети с евромонети . 0| 650 |13.12.2025 ЕС ще замрази безсрочно руски активи за 210 млрд. евро, България сред скептичните държави . 0| 749 |13.12.2025 Извънредно положение в щата Вашингтон заради наводнения, МВнР предупреждава българите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads