Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 4667 | НОВИНИ

Росица Матева: Не изпитвам чувство за вина, привърженик съм на машинното гласуване

Росица Матева
Росица Матева Източник: БГНЕС
”Не изпитвам чувство за вина, аз също гласувам с машина и съм убеден привърженик на машинното гласуване. Решението, което взехме в петък вечер, беше единственото правилно решение, предвид ситуацията и информацията, която получихме”.
 

Това заяви пред БНР говорителят на ЦИК Росица Матева. По думите й ако не бяха взели това решение, отново е щяло да бъдат обвинени.

 

"Вземайки това решение, знаехме, че и в единия, и в другия случай ще търпим критики", посочи тя.

 

"Работата, която свърши ЦИК, за да осигури машинното гласуване, беше огромна и обстоятелството, че преди 2 дни се взе това решение не означава, че работата не е свършена. Решението е такова, така че няма какво да коментирам повече. /…/ В зависимост от решението на ВАС, ЦИК ще го изпълни и ще организира изборите така, както е предвидено в Изборния кодекс и съобразявайки се с решението на ВАС", увери Матева.

 

Говорителят на ЦИК изрази мнение, че не би трябвало да има проблем да се организира машинен вот, ако ВАС вземе такова решение за втория тур на изборите.

 

Матева отново настоя членовете на секционните избирателни комисии да бъдат много внимателни при броенето на бюлетините, да не бързат, да спазват указанията на ЦИК, да проверяват протоколите дали са попълнени вярно и едва тогава да тръгват към общинските избирателни комисии. Надяваме се на отговорно отношение на всички членове на секционни и общински избирателни комисии, допълни тя.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Росица Матева: ЦИК няма да отмени вчерашното решение 8| 5202 | Росица Матева: ЦИК няма да отмени вчерашното решение Председателят на ЦИК Росица Матева разясни как ще се гласува машинно 0| 4474 | Председателят на ЦИК Росица Матева разясни как ще се гласува машинно Росица Матева: Ще се гласува с 3 вида бюлетини в цялата страна 4| 4736 | Росица Матева: Ще се гласува с 3 вида бюлетини в цялата страна Росица Матева, ЦИК: 42 партии и 8 коалиции искат да участват в местните избори през октомври 3| 5064 | Росица Матева, ЦИК: 42 партии и 8 коалиции искат да участват в местните избори през октомври

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads