Масово ще се гласува с три бюлетини, а само на места в Столична община - с четири, обясни още тя.

По думите й по-скоро избирателят ще гласува с една карта.

"Повече от 10 години ЦИК препоръчва на законодателя в своите доклади - да се предвиди този по-дълъг срок между двата тура на местните и президентските избори", отбеляза Матева.

И сега такова предложение е изпратено до комисията по конституционни въпроси. Действително, ако има срок от 14 дни на ЦИК ще й бъде доста по-спокойно, независимо от начина на гласуване, добави тя.

Говорителят на ЦИК увери, че ше има видеонаблюдение на изборите. "То ще бъде със същите устройства. Резултатът е добър, като за първи опит на 2 април, но има още какво да се желае."