Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
8| 7251 | НОВИНИ

Русия гони 60 американски дипломати

Сергей Лавров
Сергей Лавров
Русия обяви, че гони 60 американски дипломати, които се намират в страната. Това съобщи на пресконференция руският външен министър Сергей Лавров, предадоха световните информационни агенции.
 
По думите му, американският посланик в страната Джон Хънтсман е бил извикан в руското външно министерство, където зам. министърът Сергей Рябков го е запознал с решението.

Това се прави в отговор на американските действия и ще бъде приложено и към останалите държави, експулсирали руски дипломати.

Близо 30 държави в знак на солидарност с Великобритания решиха да изгонят общо повече от 100 руски дипломати.

Припомняме, че до това се стигна заради "случая Скрипал". Отравянето на двойния агент Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия обтегна отношенията между Лондон и Москва.

Министерството на външните работи на Русия съобщи по-рано, че Великобритания нарушава международното право с отказа си да предостави информация за дъщерята на отровения бивш руски агент Сергей Скрипал.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Иво Инджев: Зле е за България, че не гони руски дипломати 32| 10243 | Иво Инджев: Зле е за България, че не гони руски дипломати Русия нарече Македония „мишена“ при война с НАТО 5| 7066 | Русия нарече Македония „мишена“ при война с НАТО Русия поиска от Великобритания правна помощ за Юлия Скрипал 7| 6962 | Русия поиска от Великобритания правна помощ за Юлия Скрипал Ерик Рубин: Силно подкрепяме американските инвестиции в България 2| 6363 | Ерик Рубин: Силно подкрепяме американските инвестиции в България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads