Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

5| 1473 |05.02.2026 НОВИНИ

Руска катастрофа заради Starlink на фронта, пълна загуба на контрол

.
Руските окупатори са изправени пред бедствие на фронтовата линия поради прекъсването на Starlink. Съветникът на украинския министър на отбраната Сергий „Светкавицата“ Бескрестов обяви това в своя Telegram канал.
 

„Врагът дори не е изправен пред проблем на фронтовата линия; той е изправен пред катастрофа. Цялото командване и контрол на войските е нарушено. Щурмовите операции са спрени в много райони“, подчерта той.

 

Флаш отбеляза, че по отношение на украинските войски е било установено, че „тези, които не са представили своевременно списъци за частни Starlink-ове, са имали проблеми“.

 

В края на януари, на фона на все по-активното използване на терминалите на Starlink в руските атакуващи дронове, SpaceX започна да прилага серия от мерки за отрязване на руснаците от тази сателитна комуникационна мрежа.

 

Впоследствие украинският министър на отбраната Михайло Федоров обяви, че Украйна ще създаде „бял ​​списък“ с терминали на Starlink. Само терминали от този списък ще могат да работят в страната ни.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2220 |02.02.2026 Русия спря атаките по енергийните съоръжения, атакува железниците . 1| 4095 |21.01.2026 Украйна разполага ново поколение прехващачи, задвижвани от изкуствен интелект . 1| 2827 |30.10.2025 Масиран руски удар по енергийната инфраструктура на Украйна . 0| 3664 |04.08.2025 Русия подготвя летището в Донецк за атаки с дронове срещу Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads