Реклама / Ads
24| 3823 |22.01.2021 НОВИНИ

Деница Сачева: Хората допускат грешки в декларациите за подпомагане, това бави плащанията

.
Социалният министър Деница Сачева прехвърли отговорността за забавянето на плащанията за засегнатите от коронакризата върху хората. Според нея проблемите се дължат на огромния обем от работа, но и на грешно подадени декларации, съобщават от Българското национално радио.
 

“Най-честата грешка, която се допуска, е объркване в банковите сметки, които хората подават - пропусната цифра или буква. Ако тази грешка не съществуваше, съответно човекът е щял да си получи парите много по-рано”, посочи социалният министър. 


Сачева заяви, че разбира всички проблеми, притеснения и напрежения, но проблемът се появил заради решението държавата да плаща директно на служителите, а не на фирмите, в които те работят. 


“Вероятно трябваше да подходим и тук, както във всички останали мерки - да се плаща на работодателя и работодателят съответно да изплаща", посочи Сачева.


По думите й по мярката 60/40 към момента са изплатени близо 750 милиона лева и обеща до края на януари да бъдат изплатени всички суми по мярката “Запази ме”. Предвидени били и още 600 милиона за продължаване на мярката до септември месец.

 

Къде потъват тези пари и защо не стигат до хората, тя така и не обясни. Все повече представители на засегнати браншове и бизнеси твърдят, че до тях не достигат никакви пари или все нещо не е наред и се налага да се труден и дълъг път до осигуряване на все пак някакви помощи.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1396 |18.12.2025 Русия е готова да конфискува активи на западни компании . 0| 1296 |18.12.2025 Гръцките фермери продължават с протестите, блокират касите на магистралите . 1| 1467 |18.12.2025 ЕС трябва да се реформира или ще стане незначителен играч в света . 4| 2066 |18.12.2025 Днешните протести протекоха мирно и без ескалация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads