Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 7316 | НОВИНИ

Съдия Петков: Властта не иска независими мислещи магистрати

Съдия Петков: Властта не иска независими мислещи магистрати
Законопроектът за ограничаване на финансирането на браншовите организации в съдебната система цели да удари Съюза на съдиите, тъй като точно тази организация изразява несъгласие с някои изменения, приети от правителството на Бойко Борисов в предишния му формат.
 

Това каза в студиото на телевизия Bit съдия Петко Петков. Красимира Великова от Български дарителски форум заяви, че ограничаването на независимото финансиране води до пълно подчинение на институциите и браншовите структури на властта.


Дарителските компании и фондации смятат, че с този проектозакон държавата ни казва да не се месим в съдебната система. На практика се прави опит да бъдат ограничени организации, които дават независим поглед към проблемите на съдебната система“, каза още Валичкова.


Според съдия Петков никога магистрат не е взимал хонорар за своята работа по проекти, финансирани от неправителствени организации. „Това е белег, че властта не желае магистрати, които не мълчат и са независими“, допълни Петков.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Съдия Методи Лалов: Срамувам се от  българския съд! 2| 8357 | Съдия Методи Лалов: Срамувам се от българския съд! В. Старчев: Режима маха паметника пред НДК, да си утвърди властта 5| 7297 | В. Старчев: Режима маха паметника пред НДК, да си утвърди властта Шефът на СГС иска съдия Петя Крънчева да бъде уволнена 0| 7963 | Шефът на СГС иска съдия Петя Крънчева да бъде уволнена Бисер Петков: Пенсионерите оцеляваха и със 163 лв. пенсия 8| 12593 | Бисер Петков: Пенсионерите оцеляваха и със 163 лв. пенсия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads