Само във Фрог: Фирми за киберсигурност подслушват поголовно магистрати и общински съветници през GSM-те им
Според източниците ни информацията лъснала преди около месец, малко преди шефът на „Тад Груп“ Иван Тодоров да бъде задържан. Според първоначалната информация „ на жицата“ били закачени 7 прокурори от ВКП, Специализираната прокуратура и СГП. Преди няколко дни пък станало ясно, че и общински съветници също са „хванати в капана“.
В момента две големи групи се конкурират помежду си за това коя да „глътне“ бизнеса с киберсигуронст. Според запознати спорът може да ескалира по няколко причини. Първата е, че тепърва ще се провежда обучение по тази тематика на всички държавни служители. Това ще налее милиони в джоба на този, който успее да се добере до програмата за въпросното обучение. Освен това ще се гарантират свежи приходи на средства поне в един дълъг период-минимум от 5 години.
Другата по-важна причина е, че под прикритието, че се обезпечава киберсигурност, би могло да се контролира всичко в държавата-икономика, бизнес, институции, политици, журналисти, неудобни хора и т. н. Източниците ни разкриха, че в едната група, която се опитва да прилапа бизнеса, е свързана с бивши служители на МВР и основно на ГДБОП. Тя функционира отдавна и събира нерегламентирано информация основно чрез подслушване и следене.
Другата пък се ръководи човек, свързван от медиите с ъндърграунда. Той в момента привлича младоци, които да изпълняват неговите нареждания. От вътрешни хора научихме, че въпросният бос е дал нареждане да се търсят и да се „удрят“ млади и прохождащи хакери и това да се представя по медиите като голям удар срещу престъпността. Целта е шефът да се „избели“ и евентуално да се впусне в политиката. Любопитното е, че има компютърни корифеи, които категорично са отказали да работят за тази група, въпреки апетитните предложения за заплащане.
Моля, подкрепете ни.