Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 2528 | НОВИНИ

САЩ атакуваха мишени на Ислямска държава в Сирия

САЩ атакуваха мишени на Ислямска държава в Сирия
Източник: U.S. Central Command
Съединените щати бомбардираха мишени на групировката Ислямска държава в Сирия. В атаката са се включили и самолети на Йордания.
 

Причина за атаката е убийството на двама американски войници и един преводач в град Палмира преди седмица. Американският министър на отбраната Пийт Хегсет обяви, че нападението не е обявяване на война, а показно отмъщение.

 

Президентът Доналд Тръмп отбеляза, че сирийското правителство напълно е подкрепило операцията.

 

Нито една групировка не пое отговорност за нападението в Палмира.

 

По информация от американското Централно командване тази нощ са поразени над 70 обекта на Ислямска държава. Според Сирийския център за наблюдение на човешките права най-малко петима бойци на групировката са убити в провинцията Деир Ез Зор.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Избирателите в чужбина могат да гласуват във всяка секция, независимо дали имат заявление 0| 2159 | Избирателите в чужбина могат да гласуват във всяка секция, независимо дали имат заявление Приеха промени по ПВУ за Антикорупционната комисия и за разследване на главния прокурор 4| 2194 | Приеха промени по ПВУ за Антикорупционната комисия и за разследване на главния прокурор 10-дневно прекратяване на огъня между Израел и Ливан обяви Доналд Тръмп 3| 2178 | 10-дневно прекратяване на огъня между Израел и Ливан обяви Доналд Тръмп Часовник в центъра на София отброява времето до началото на Обиколката на Италия 1| 2184 | Часовник в центъра на София отброява времето до началото на Обиколката на Италия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads