Реклама / Ads
10| 4949 |19.11.2020 НОВИНИ

САЩ иска да отстрани Русия от срещите на Г-7

.
Камарата на представителите на американския Конгрес прие законопроект за недопускане на Русия до участие в срещите на Г-7 - групата на седемте най-развити западни държави, и възстановяване на формата Г-8 с участието на Руската федерация.
 

Според законопроекта тази мярка ще престане да действа, едва когато държавният секретар на Съединените щати и директорът на националното разузнаване, при наличието на необходимите основания, ще могат да уверят законодателите, че "Русия е прекратила всякаква намеса в избори в Съединените щати и други държави от Г-7, държави от НАТО и Европейския съюз", изцяло изпълнява задълженията си в рамките на Минските споразумения, "прекратила е незаконната окупация на Крим, Южна Осетия и Абхазия" и "е извела войските и въоръженията си от Приднестровието", съобщава ТАСС.

 

Камарата на представителите на Конгреса на Съединените щати прие и резолюция по случая с руския опозиционен лидер Алексей Навални. В нея депутатите осъждат отравянето му и призовават американските власти да наложат санкции на Русия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2171 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 2141 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 2147 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 2167 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads