Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 2693 | НОВИНИ

Съветът за сигурност на ООН заседава заради кризата САЩ – Венецуела

Съветът за сигурност на ООН заседава заради кризата САЩ – Венецуела
Източник: Confidencial
Съветът за сигурност на ООН ще заседава по-късно днес заради задълбочаващата се криза между САЩ и Венецуела.
 

От септември американските сили извършват удари по лодки, за които Вашингтон твърди, че пренасят наркотици в Карибско море и източната част на Тихия океан. Жертвите са над 100.

 

Американските военни съобщиха, че и снощи са убили предполагаем наркотрафикант на борда на лодка, която се е движила по маршрути, за които се твърди, че са пътища за трафик на наркотици в източната част на Тихия океан.

 

Междувременно президентите на САЩ и Венецуела Доналд Тръмп и Николас Мадуро продължиха със задочната си размяна на реплики. Запитан от репортери дали заплахите на Вашингтон имат за цел да принудят Мадуро да се откаже от поста след 12 години на власт, Тръмп заяви: „Това зависи от него, мисля, че би било умно да го направи. Ако се прави на корав, това ще бъде последният път, в който ще може да се прави на такъв.“

 

Няколко часа по-късно Мадуро отвърна, че е по-добре Тръмп да се занимава с икономическите и социалните проблеми на собствената си страна, вместо да отправя заплахи към Каракас.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Катастрофата, която обори човешката самоувереност: 114 години от потъването на „Титаник“ 0| 1713 | Катастрофата, която обори човешката самоувереност: 114 години от потъването на „Титаник“ Месец след като обяви Мелони за „силен лидер“, Тръмп се оказа „потресен“ от нея 4| 1965 | Месец след като обяви Мелони за „силен лидер“, Тръмп се оказа „потресен“ от нея 60% ръст за 5 години и структурни проблеми: Доплащаме най-много в ЕС за здравеопазване 6| 2047 | 60% ръст за 5 години и структурни проблеми: Доплащаме най-много в ЕС за здравеопазване AI на работното място: Помощник или напротив? 0| 2097 | AI на работното място: Помощник или напротив?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads