Съдът присъди 500 000 лв. обезщетение за неимуществени вреди на майката на Кристиян П. Присъдата може да бъде обжалвана или протестирана пред Софийския апелативен съд в 15-дневен срок.

Части от тялото на жертвата бяха намерени в канализацията, в контейнери за боклук в София и на територията на парк „Витоша“ – случай, който потресе обществеността с жестокостта си.

Камери засекли как на 8 август Пеев влязъл във входа на Вълчинов и повече не излязъл. Предполага се, че тогава е извършено садистичното убийство.


Тялото на Кристиян е било разфасовано на парчета месо, които отивали в канала. Съседи на Вълчинов усетили нетърпима миризма. Били извикани специалисти да видят какъв е проблемът.


Хората започнали да вадят парчета месо, които късно вечерта в събота бяха открити в черни чували до кофата за боклук пред блока на ул. „Раковски“. Мъж от съседния магазин обаче видял, че проблемът не е отстранен и трябвало да се извикат пак спецове по каналите.


Мъжете открили по-надълбоко човешки останки и извикали полиция. Незабавно започнало разследване и криминалистите влезли в следите на 31-годишния Веско, който е родом от Враца, но живее в София. Открили негов близък приятел, който издал, че му е помогнал за укриване на доказателства, свързани с убийството.


Ужасен, че разследващите са по петите му, килърът избягал на Витоша. Бил локализиран и в издирването му се включили и спасители от ПСС, обясниха от прокуратурата.


Кристиян Пеев


Живеел в САЩ, завършил престижен колеж


41-годишният Кристиян Пеев е израснал в САЩ, затова и има двойно гражданство – българско и американско. Изучавал е бизнес и икономика в Palomar College, като е написал в профила си във Фейсбук, че преди това е завършил Rancho Buena Vista High School.


Негови познати споделиха, че майка му работи в Щатите и има успешен бизнес, баща му също бил бизнесмен в чужбина.

Кристиян обаче решил да се върне, за да живее и работи у нас.