Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 3341 | НОВИНИ

Шефът на НАТО: Трябва да харчим повече за нашата отбрана!

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте Източник: БГНЕС
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте настоя членовете на Алианса да увеличат разходите си за отбрана над общата им цел от 2% от БВП, предаде "Ройтерс".
 

Тази цифра беше определена преди десетилетие, но в момента се смята за твърде ниска поради новите предизвикателства, отправени от Русия.

 

Рюте говори в Лисабон заедно с министър-председателя Луиш Монтенегро, който повтори обещанието на Португалия да изпълни целта си от 2% до 2029 г. През 2023 г. страната е похарчила 1,5% от своя БВП за ангажиментите си към НАТО.

 

"Знаем, че целта от 2%, поставена преди десетилетие, няма да е достатъчна, за да отговори на предизвикателствата на утрешния ден", категоричен бе Рюте.





"За да запазим силата на НАТО, трябва да продължим да се адаптираме и за да гарантираме сигурността си в бъдеще, трябва да увеличим усилията си още сега. Това също означава, че трябва да харчим повече за нашата отбрана", подчерта той.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
"Жандармерия, специални операции - борба с тероризма" и полиция ще пазят храмовете в София 5| 3313 | "Жандармерия, специални операции - борба с тероризма" и полиция ще пазят храмовете в София Нови три области влизат в грипна епидемия 1| 3007 | Нови три области влизат в грипна епидемия Опозиционерът Фридрих Мерц се зарече за твърди мерки срещу мигрантите в Германия 1| 3307 | Опозиционерът Фридрих Мерц се зарече за твърди мерки срещу мигрантите в Германия "Напускаме, защото тук няма достатъчно хора, които да искат да работят!": Васил Велев обясни за отлива за инвеститори 7| 3351 | "Напускаме, защото тук няма достатъчно хора, които да искат да работят!": Васил Велев обясни за отлива за инвеститори

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads