"Възможността да се заразите по този начин, е по-висока. От друга страна вярването, че маската предпазва, не е вярно. Моделът на предаване е при директен контакт, кихане и кашляне, както и достъп до заразени повърхности.

Маска трябва да се носи от болен, за да предпази здравите. Носи се от медицински работници, за да предпазят пациентите. Помещенията също трябва да се чистят и дезинфекцират всеки ден." , обясни още той.