Реклама / Ads
4| 5633 |18.12.2007 НОВИНИ

Шефът на „Трамкар” Христоско Вретенаров гушнал над 1 милион лева

.
Над 1 милион лева е достигнала сумата, присвоена от изпълнителния директор на общинско дружество „Трамкар” Христоско Вретенаров, съобщи Дарик радио, позовавайки се на информация от Софийска градска прокуратура.
 

Освен първоначалната сума от 670 хиляди лева, откраднати еднократно от Христоско Вретенаров, са открити и още случаи на присвояване. В някои от тях той е фактурирал парите като служебни аванси, взети от други общински дружества и предназначени за изплащане на фирми за обществени поръчки. В други случаи Вретенаров директно е вземал средства от касата на дружеството.

В средата на януари ще приключат ревизиите на двете общински фирми „Трамкар” и „Столичен електротранспорт” с директор Йордан Василев. По делата срещу изпълнителните им директори се проверява работата на фирмите за две години назад. До края на седмицата ще бъде разпитана съпругата на Йордан Василев – Симона Василева, съобщи наблюдаващият двете дела прокурор от СГС Андрей Андреев. Василева трябваше да бъде разпитана още миналата седмица. Frognews.bg

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 514 |14.12.2025 Русия и Крим под масивна атака: Горят нефтени депа и електроцентрали . 0| 367 |14.12.2025 Влиза в сила новото разписание за движение на влаковете на БДЖ . 0| 498 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 1| 563 |14.12.2025 Гръцки танкери превозват руски петрол: Санкциите на ЕС не са спрели потока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads