Реклама / Ads
1| 3841 |16.09.2021 НОВИНИ

Петя Първанова: Заетостта на всичките центрове е 30%

.
Петя Първанова
Агенцията за бежанците отговаря за четири териториални поделения, в които се настаняват лица, потърсили международна закрила в нашата държава. Поделенията се намират в София, Харманли, село Баня и Пъстрогор. Заетостта на всичките центрове е 30% и не може да се каже, че има нещо, което да ни притесни в момента.
 

Това заяви по БНТ председателят на Държавната агенция за бежанците Петя Първанова в отговор на въпрос има ли проблем с нова бежанска вълна.

1560 са чужденците в производство за международна закрила, настанени в центровете. Основно те са от Афганистан, Сирия, Ирак и по няколко човека от други държави, добави тя.

 

Вълна от Афганистан след последните събития там няма. Лицата, които търсят закрила в България, са такива, които се намират в съседните държави, или такива, които са пребивавали в други държави и сега успяват да стигнат до страната ни, за да потърсят закрила.

 

По думите ѝ компетентни органи за охрана на границата са Гранична полиция и органите на МВР. Когато лице пресече нелегално границата и това се установи, то се задържа, обясни Първанова. Лица, подали молба за международна закрила, биват настанявани в центровете у нас.

 

През последните две години търсещи закрила у нас основно са мъже, обясни Петя Първанова. Жените са 5 или 6%, децата до 18 г. - придружени или непридружени, са между 35 и 40%, като тази година няма разлика, отбеляза председателят на Държавната агенция за бежанците.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3455 |12.03.2024 Председателят на Държавната агенция за бежанците: Спекулира се с мащаба на проблемите с мигрантите . 1| 4441 |20.11.2017 П. Първанова: Заетостта в бежанските центрове е 18%, има 931 души . 1| 4967 |11.10.2016 П. Първанова: Бежанците от Гърция са претенциозни - искат жилища и пари . 0| 4849 |01.09.2016 Откриха в София 120 бежанци, регистрирани в Харманли

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads