Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3352 | НОВИНИ

„Шейново“ ще възрази, ако се установи административно нарушение по казуса с разменените бебета

„Шейново“ ще възрази, ако се установи административно нарушение по казуса с разменените бебета
Източник: личен архив
"Към настоящия момент няма съставени наказателни постановления и няма наложени санкции. Административно-наказателното производство е на етап, в който има съставени актове за извършено административно нарушение.
 

В срок от 7 дни по всеки от актовете може да бъде направено възражение. След което в срок от 14 дни преписката трябва да бъде изпратена към административно наказващия орган.

 

А той в рамките на месец трябва да прецени дали има основание да бъде съставено наказателно постановление и да бъдат наложени наказания, или не“.

 

Това коментира пред bTV Величка Костадинова, адвокат на лечебното заведение.

 

„Ако болница „Шейново“ получи наказателно постановление, ще възрази срещу констатациите за установяване на административно нарушение. В случая става въпрос за нарушение за получаване на сума за избор на екип за едната от майките, която е родила чрез цезарово сечение“, посочи още тя.

 

Предстои връчването на седми акт, който най-вероятно ще касае служител от лечебното заведение.

 

Адвокат Стойков, който представлява едно от семействата, внесе искова молба за обезщетение от 300 000 лева. Към настоящия момент тя все още не е получена в болницата.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Шишков: Проверка установи, че липсват между 12% и 17% от земната основа на АМ ”Тракия” 7| 6208 | Шишков: Проверка установи, че липсват между 12% и 17% от земната основа на АМ ”Тракия” ЕП преустанови всякаква работа, свързана с Катар 1| 3741 | ЕП преустанови всякаква работа, свързана с Катар Украйна е установила над 400 военни престъпления в Херсонска област 0| 3260 | Украйна е установила над 400 военни престъпления в Херсонска област Демерджиев за убития граничар: Случаят е толкова тежък, че сме длъжни да установим всички факти 0| 3436 | Демерджиев за убития граничар: Случаят е толкова тежък, че сме длъжни да установим всички факти

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads