Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4644 | НОВИНИ

Шофьорът на автобуса в Москва не е задействал спирачката?

Шофьорът на автобуса в Москва не е задействал спирачката?
Шофьорът на автобуса, който се вряза вчера във входа на подлез към станцията на метрото ”Славянски булевард” в Москва, вероятно не е задействал спирачната система, предаде ТАСС, като се позова на компанията ГАЗ, която е производител на автобуса.
 

"Предварителният анализ на подробностите на произшествието показва, че в началото на движението колелата на автобуса рязко са завили надясно и той значително се е отклонил от следвания маршрут", заяви компанията, цитира БТА.

 

"При това може да се предположи с голяма доза на вероятност, че водачът не е задействал нито една от спирачните системи на автобуса, да не говорим за простата възможност за спиране на двигателя, в противен случай автобусът със сигурност би спрял", каза компанията.

 

Според органите на реда се разглеждат две версии за произшествието: шофьорът не се е справил с управлението или автобусът е бил неизправен.

 

При катастрофата загинаха 4 човека, а 9 бяха ранени. Шофьорът е задържан.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Автобус се заби в пешеходен подлез в Москва (Видео 18+) 2| 5609 | Автобус се заби в пешеходен подлез в Москва (Видео 18+) Двигателят на Боинг изгасна във въздуха над Москва, самолетът кацна аварийно 1| 6087 | Двигателят на Боинг изгасна във въздуха над Москва, самолетът кацна аварийно И в Москва отбелязаха Освобождението на Плевен 0| 4609 | И в Москва отбелязаха Освобождението на Плевен Москва отхвърли критиките за оръжейната сделка с Турция 0| 5564 | Москва отхвърли критиките за оръжейната сделка с Турция

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads