Реклама / Ads
5| 10839 |20.02.2015 НОВИНИ

Шофьори-инвалиди трябва да плащат в общината за технически преглед

.
Въпреки че са освободени от данък за автомобила си, хората с намалена трудоспособност трябва да внасят пари в общината. За това сигнализира по БНР Малинка Бондаренко от Съюза на българските автомобилисти. По закон местният данък не се заплаща от хора с инвалидност над 50 %, но, за да могат автомобилите им да преминат през годишен технически преглед, те трябва да платят такса, за да получат удостоверение от общината.
 

Удостоверението се издава от общините по месторегистрация на превозно средство, което налага тези хора,  които държавата по една или друга причина е решила, че трябва да бъдат освободени от този данък, да посетят тази служба, да подадат едно заявление, с което да бъде издадено това удостоверение. Самото удостоверение струва 5 лева. Ако искат да бъде направено веднага, както знаете, се плаща двойно или таксата е 10 лева. Куриозът е следният, има превозни средства, на които, да речем, данъкът е 18-20 лева. Той, за да не отиде два пъти, ще трябва да плати 10 лева, тоест половината си такса, за да получи това удостоверение.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 16| 129497 |05.08.2025 От 5 септември влизат в сила новите правила за всички шофьори . 2| 3298 |05.11.2024 200 българи са обжалвали намалена под 50% инвалидност, определена от ТЕЛК . 3| 4039 |23.07.2024 Нови правила при ГТП. Как ще преглеждаме колите си? . 0| 4207 |19.12.2017 Коли без платен пътен данък и с повреди се водят изрядни

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads